Wczytuję dane...

Jak zawiązać krawat na odpowiednią długość?

Oficjalne okazje wymagają nie tylko garnituru i koszuli, ale także odpowiednio dopasowanych dodatków, które podkreślą wizytowy charakter stylizacji. W tym krótkim artykule wyjaśnimy, jak zawiązać krawat na odpowiednią długość. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami, które z pewnością przydadzą już na najbliższą okazję.

Jaka powinna być prawidłowa długość krawata?

Najważniejsza zasada mówi o tym, że powinien on delikatnie nachodzić na górną część paska. Dlatego zawiązując go, należy pamiętać, aby nie sięgał bardzo daleko za jego linię, ale także nie kończył się na wysokości pępka.

Ze względu na to, że każdy mężczyzna jest innego wzrostu i nieco innej budowy, nie da się jednoznacznie podać w centymetrach optymalną długość wiązania krawatu dla każdego Pana. Warto jednak zwrócić uwagę na jego rozmiar podczas zakupów — sklep internetowy z odzieżą męską to miejsce, w którym z pewnością znajdą Państwo model dopasowany do swojej sylwetki. Warto jednocześnie pamiętać, aby dobierać je do stylistyki oraz motywów, jakie znajdują się na koszuli. Najlepiej postawić na wzorzystą koszulę z gładkim krawatem lub odwrotnie — koszulę w jednym odcieniu i bardziej odważne dodatki. Tak skomponowana stylizacja będzie doskonała na każdą okazję.